دانلود آهنگ جدید ایمان بلک سیک

دانلود آهنگ جدید ایمان بلک سیک

  اطلاعیه 8

جنجال شهاب مظفری؛ چرا خواننده پاپ با «یاس» درگیر شد؟

خبرمهم: شهاب مظفری در موزیک ویدیوی جدیدش با گفتن جملاتی، چون رپر سفارشی تمومه برو بگیر بشین سعی دارد تا به سبک یاس خواننده مشهور رپ جواب انتقادش را بدهد. اما این دیس شهاب مظفری جنجالی شده
به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرمهم،  اواخر سال ۹۷ بودخواننده که یاسر بختیاری با انتشار موزیک رپ جدیدش به نام «سفارشی» بدون نام بردن از شخص خاصی به انتقاد از عده‌ای از خوانندگان و مناسبات پشت پرده سبک پاپ پرداخت. پس از شنیده شدن این قطعه و همچنین پوستری که کاور آهنگ سفارشی بود، شهاب مظفری با انتشاری متنی در صفحه اینستاگرامش به انتقاد از یاس پرداخت.

انتقاد یاس
ابتدا یاس در پوستر آهنگش نوشته بود ««امید که باب میل باشه. البته طبیعتاً این آهنگ به گوش عده‌ای خوشایند نخواهد بود. چون حقیقت‌هایی بازگو شده که دلایل ضعف و بی‌هویت شدن هنر و موسیقی ایران هست؛ و امیدوارم بجای موضع‌گیری‌ها این معایب رو ببینیم و برطرف کنیم. چون اگر چنانچه با همین روال به این مسیر ادامه بدیم گوش‌ها و چشم هامون به ضعیف‌ترین سلایق سوق خواهد یافت و به‌دردنخورترین‌ها به‌عنوان الگوی رفتاری به جامعه معرفی خواهند شد؛ و ناگفته نَمونه که این اتفاق متأسفانه افتاده. این آهنگ تلنگری به گوش‌هاست. امیدوارم که پیام این اثر در عین تلخ بودن مفید واقع بشه. در غیر این صورت این راه ادامه دارد. اسم به اسم.»
پاسخ شهاب مظفری
پس از انتشار این یادداشت انتقادی از سوی یاس، بلافاصله شهاب مظفری در اینستاگرامش به صحبت‌های یاسر بختیاری واکنش نشان داد و نوشت: «پسر خوب تویی که میشینی یک آهنگ میدی حواست نیست چی داری میخونی و همه بچه‌های خواننده رو میبری زیر سوال. ببین عزیزم بقیه رو نمی‌دونم، ولی منم بچه همین کوچه خیابونم که تو توش بزرگ شدی. منم خیلی چیزارو دوست داشتم بخونم، ولی نخوندم خیلی از کارایی هم که خوندم دوست نداشتم.
«خوب گوش‌هات رو باز کن مستقیم به خودت می‌گم، چون خودت جو راه انداختی، اولاً من خوندم که دل مردمم و طرفدارام شاد بشه و حالشون خوب باشه وگرنه من خودم ته کوچه غم‌باد گرفتم یک عمره، دومیشم هر وقت از نزدیک دیدمت میگم یادم بنداز. من خودم آهنگاتو گوش میدادم و میدم، ولی یادت نره زبون سرخ سر سبز را به باد می‌دهد. اگه می‌خوای جای بالادستت بشینی هلش بده بالاتر، خیلی قشنگتره. این قانون زندگیه منه.»
پس از انتشار نوشته جنجالی مظفری، یاسر بختیاری واکنشی نشانی نداد و این موضوع به باد فراموشی سپرده شد.
علت دیس کردن یاس از سوی شهاب مظفری چه بود؟
اما علت این واکنش ناگهانی شهاب مظفری پس از حدود سه سال چیست؟ چرا باید یکباره سبکش را عوض کرده و سعی کند به سبک رپر‌ها یاس را دیس کرده و خود را وارد حاشیه‌ای از یاد رفته کند؟
شهاب مظفری در موزیک ویدیوی جدیدش با گفتن جملاتی چون، رپر سفارشی تمومه برو بگیر بشین، سعی دارد تا به سبک یاس جواب انتقادش را بدهد، اما جوابی که بسیار کهنه شده و احتمالا با قصدی که قبلا درباره آن برنامه ریزی شده است، وارد این حاشیه سازی می‌شود.
هرچند تاکنون یاس ترجیح داده به سکوتش ادامه دهد، اما هم سبک هایش و طرفداران موسیقی رپ حسابی از خجالت مظفری درآمده اند. به زبان رپر‌ها اگر بگوییم خواننده هایی، چون سهراب امجی، امیر اپیکور و آرتا به شهاب مظفری در اینستاگرام دیس‌بک داده اند.
از سوی دیگر هم هواداران یاس در توئیتر و اینستاگرام به صفحه شخصی مظفری حمله کرده و به مخالفت با اقدام جدید او پرداخته اند.
البته اگر بازخورد موزیک ویدیوی جدید شهاب مظفری را بررسی کنید، می‌بینید که اثرات مثبت جنجال به راه افتاده او بیشتر از اثرات منفی بوده است. چراکه در طول ۴۸ ساعت موزیک جدیدش ۳ میلیون و دویست و هشتاد وهشت هزار بازدید داشته است، این بازدید در مقایسه با دیگر موزیک هایش رکوردی جدید محسوب می‌شود.
اما انگار مظفری قصد ندارد به جنجالش پایان دهد. او ساعات گذشته با انتشار پستی جدید با عنوان خانه شیشه ای، عنوان کرد: «گفته بودم یه رو حرف می‌زنم، نگفته بودم؟ حالا وقتشه». مظفری در متن پستش هم تاکید کرده است: «خدا با من است، مترسک از زمین برید پاااشو، لباس باغبونو آتیش زد»
عنوان خانه شیشه‌ای نام یک فیلمی سینمایی به کارگردانی امیر پورکیان است که قرار است مظفری بعنوان یکی از نقش های اصلی فیلم جلوی دوربین برود. براساس اعلام روابط عمومی پروژه خانه شیشه ای، شهاب مظفری در این فیلم نقش یک خواننده آزاده را بازی می‌کند که با ایستادن در مقابل مافیا و افشاگری، قید استیج را می‌زند.
به اعتقاد برخی منتقدان، جنجال سازی های اخیر او برای جذب مخاطب برای به تماشا نشستن تجربه جدید شهاب مظفری جدید در دنیای بازیگری است. این منتقدان می گویند که بازیگری مظفری هم همچون صدایش تعریفی نخواهد داشت و باید منتظر یک مبتذل تازه در سینما باشیم.
اما خبر بازی شهاب مظفری در یک سریال، اتفاقی جالب برای هواداران او بود و برخی از آن ها به حمایت از مظفری پرداخته اند.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 7

وضعیت موسیقی پاپ نه خوب است نه بد / کنسرت‌ها برای سود بیشتر خوانندگان رونق گرفت

رضا خسروی معتقد است که خوانندگان موسیقی پاپ برای رسیدن به پول بیشتر، بازار موسیقی را از تک آهنگ‌ها و آلبوم‌ها به سمت کنسرت بردند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رضا خسروی پژوهشگر و منتقد حوزه موسیقی گفت: بسیاری از خوانندگان برای کسب پول بیشتر به برگزاری کنسرت‌ها روی آوردند و درآمد را از حوزه تک آهنگ و آلبوم‌ها به کنسرت‌ها بردند در حالی موجب شده از تراک‌های فاخر فاصله بگیریم و ترانه اُفت کند، چرا که تنها اقتصاد هنر مد نظر هنرمندان است.
خسروی ادامه داد: وضعیت موسیقی پاپ نه خوب و نه بد است. در حال حاضر، اقتصاد هنر و اقتصاد شخصی هنرمندان از عوامل تأثیرگذار روی موسیقی پاپ است. البته از هنرمندان نمی‌توان تنها انتظار کار فرهنگی داشت. در سال 1399، 4 هزار و 500 تک آهنگ تنها به صورت رسمی از طرف وزارت ارشاد مجوز داده شده که حدود 377 آلبوم رسمی است و حداقل سه برابر این رقم، به صورت غیر مجاز وارد بازار می‌شود.

این منتقد حوزه موسیقی که در رادیو گفت‌وگو سخن می‌گفت، ضمن اشاره به تولید روزانه 48 ترانه، گفت: عدم ساختارمندی به دلیل جلوگیری‌های بیش از حد و بی‌ضابطه سیستم و  وزارت ارشاد موجب تشدید این اتفاق شده و موجب شده هنرمند به سمت خودسانسوری برود و این در ترانه و ساخت موسیقی تأثیرگذار است.

وی ضمن اشاره به پلتفرم‌های بزرگ دنیا که موسیقی را به صورت آنلاین پخش می‌کنند و ناجیان موسیقی هستند، تأکید کرد: از طریق این پلتفرم‌ها و حق پرداخت‌های ماهیانه، هنرمندان و پلتفرم‌ها به حق و حقوقی می‌رسند و در واقع مردم در این پلتفرم‌ها بزرگ‌ترین ناظران موسیقی هستند.

خسروی در ادامه گفت: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ناظر بر رفتار هنری هنرمند، جامعه و طرد کردن آن توسط مردم است.

خسروی تأکید کرد: بسیاری از خوانندگان برای کسب پول بیشتر به برگزاری کنسرت‌ها روی آوردند و درآمد را از حوزه تک آهنگ و آلبوم‌ها به سمت کنسرت‌ها بردند در حالی که کنسرت‌ها مخاطبان خاصی دارند و موجب شده از آهنگ‌های فاخر فاصله بگیریم و ترانه اُفت کند چرا که تنها اقتصاد هنر مد نظر هنرمندان است که با فرهنگ‌سازی از طریق حاکمیت می‌توان جلوی این امر را گرفت.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 6

فرار خواننده زن افغان از دست طالبان/عکس

«آریانا سعید» خواننده پرآوازه زن افغانستان با انتشار عکسی در میان پناهجویان افغان اعلام کرد پس از چند روز زندگی مخفیانه و سراسر وحشت، توانسته با یک هواپیمای نظامی از کشور خارج شود.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 5

خواننده مشهور افغانستان توسط طالبان به رگبار بسته شد+ فیلم

اقتصاد نیوز : خواننده مشهور افغانستان «فواد اندارابی» توسط طالبان به رگبار بسته شد و درگذشت. گروه طالبان در روزهای گذشته نیز موسیقی را حرام و ممنوع اعلام کرده بود و با حمله به دفتر ارکستر ملی افغانستان، سازهایشان را شکست و نوازنده ها را تهدید به مرگ کرد.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 4

خواننده محلی افغان به دست طالبان کُشته شد

مسعود اندرابی، وزیر سابق کشور افغانستان اعلام کرد، شبه نظامیان طالبان "فوآد اندرابی"، خواننده محلی را در ولایت بغلان در شمال غرب این کشور کشتند.

یک منبع در ولایت بغلان تأیید کرد که افراد مسلح طالبان «فواد اندرابی» را از خانه اش بیرون کشیدند و به قتل رساندند.

اخیرا ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگویی با روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که این گروه ممکن است موسیقی را ممنوع کند چون در اسلام حرام است.

طالبان در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ زمانیکه حکومت افغانستان را در دست داشت موسیقی را ممنوع کرده بود.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 3

روند ساخت شگفت‌انگیز و رباتیک خودروی "تسلا Y"+فیلم

شرکت تسلا ویدیویی از نحوه ساخت خودروی برقی تسلا مدل Y را در ابرکارخانه رباتیک تسلا در در شانگهای چین منتشر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، هر چند که تولید و عرضه وانت برقی تسلا موسوم به "سایبرتراک"(Cybertruck) به تعویق افتاده است، اما تولید شاسی بلند سایز متوسط ​​تسلا موسوم به "مدل Y" در ابرکارخانه این شرکت در چین با جدیت در حال پیشرفت است.

این شرکت به تازگی ویدئویی را منتشر کرده است که مراحل ساخت این خودروی برقی را که غالبا توسط ربات‌های شگفت انگیز انجام می‌شود، نشان می‌دهد.

تسلا مدل Y یک شاسی بلند متوسط ​​است که دارای دو موتور برقی و چهار چرخ محرک است.

این خودرو که برای حمل حداکثر هفت مسافر و وسایل آنها طراحی شده است، دارای صندلی‌های تاشو و دارای فضای مخصوص بار با ظرفیت ۲.۱ متر مکعب است. این در حالی است "مدل S" که قیمت بالاتری دارد، تنها ۰.۷۹ متر مکعب فضای مخصوص بار دارد.

البته قیمت پایین‌تر "مدل Y" موجب کاهش بُرد، شتاب و حداکثر سرعت آن نسبت به "مدل S" شده است.

در این ویدیو شاهدیم که تولید خودروهای تسلا با سرعت و دقت خارق العاده‌ای در حال انجام است. طبق گزارش رویترز، ظرفیت تولید ابرکارخانه شانگهای ۵۰۰ هزار خودرو در سال است و بسیاری از کارها را ربات‌ها انجام می‌دهند.

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند، اما با دیدن این ویدئو می‌توان گفت که تعداد ربات‌ها به شکل قابل توجهی بیشتر از کارگران انسانی مشغول در این کارخانه است.

شرکت تسلا شروع به ارائه خودروی "مدل Y" ساخت شانگهای چین در ابتدای سال جاری کرده است که این امر با توجه به اینکه زمین کارخانه در اکتبر ۲۰۱۸ کلنگ زده شد، قابل توجه است.

در اوایل ماه مه، یک راننده خودروی تسلا دو پلیس را زیر گرفت که یکی از آنها جان خود را از دست داد. برخی گزارش دادند که این راننده از ویژگی "اتوپایلت"(AutoPilot) که نام فناوری خودران شرکت تسلا است، استفاده می‌کرده است، اما تسلا هیچ جزئیاتی را در این باره فاش نکرد.

همچنین رسانه‌های محلی انگلیسی گزارش دادند که چند روز بعد از این حادثه، یکی دیگر از رانندگان تسلا به طور ناگهانی سرعت خود را تغییر داده و به یک مغازه برخورد کرده و این حادثه را به طور کامل به گردن خودرو انداخته است.

چین نیز به همین دلیل و به دنبال چنین حوادثی بود که تسلا را مجبور به انتشار یک به‌روزرسانی نرم افزاری برای ۲۸۵ هزار خودروی تسلا در این کشور کرد.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 2

بورس تهران معاملات امروز را با ۲۳۰۰ واحد افت به پایان رساند

بورس تهران معاملات امروز را با افت ۲هزار و ۳۵۵ واحد شاخص به پایان رساند و شاخص کل روی یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۰۶ واحد ایستاد.

به گزارش خبرنگار مهر، بورس تهران که معاملات امروز را از همان ساعات اولیه با روند نزولی آغاز کرده بود، با تداوم این روند، در پایان معاملات با ثبت ۲ هزار و ۳۵۵ واحد افت روی یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۰۶ واحد ایستاد.

شاخص کل هموزن نیز با ۸ واحد رشد به ۴۶۷ هزار و ۵۱۵ واحد رسید.

در معاملات امروز بورس تهران، کگل و فارس بیشترین تأثیر منفی و میدکو، فولاد، فخور، فملی و پارسان بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

شاخص کل فرابورس هم در معاملات امروز با ۷۲ واحد رشد به ۲۲ هزار و ۸۰۳ واحد رسید.
12 ماه پیش
  اطلاعیه 1

قدرتمندترین واکسن‌ها در مقابل دلتا

همشهری- زهرا خلجی: تا پیش از انتشار این سویه جدید - که شاخصه اصلی آن انتقال‌پذیری چندبرابری در مقایسه با گونه اولیه بیماری است - ساخت واکسن‌های مؤثر برای مقابله با آن خبر خوشحال کننده‌ای بود، اما حالا که چند ‌ماه از غلبه سویه‌ی دلتا بر جهان می‌گذرد، شیب صعودی آمار ابتلا و مرگ‌ومیر، هم باعث نگرانی مردم و هم سوءاستفاده ضدواکسن‌ها برای انتشار شایعات درباره اثربخشی واکسن‌ها شده است.

با وجود این، مهم‌ترین و قابل اعتمادترین منبع درباره واکسن‌ها، سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌هاست و منابع خبری که در مغایرت با این دو آژانس باشند، اعتبار ندارند. بر همین اساس، یکی از مطالعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد که واکسن کووید-۱۹ همچنان در پیشگیری از عفونت کادر درمان مؤثر است. اگرچه در این مطالعه مشخص شد اثر واکسن در حفاظت از کادر درمان از زمانی که نوع دلتا به‌سویه غالب تبدیل شد، نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافت، اما در گزارش هفتگی مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری آمده است، واکسن‌ها هنوز ۸۰ درصد در محافظت از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی مؤثر هستند.
 

کارایی ۸۳ درصدی واکسن روسی علیه دلتا
میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه چند روز پیش، از اثربخشی ۸۳ درصدی واکسن اسپوتنیک در برابر نوع دلتا ویروس کرونا خبر داد که البته به‌گفته او، به نسبت اثربخشی در برابر گونه اصلی ویروس، کمتر شده است. پیش از این توسعه‌دهندگان واکسن در ‌ماه ژوئن مدعی شده بودند که اسپوتنیک حدود ۹۰ درصد در برابر نوع دلتا مؤثر است، اما حالا موراشکو می‌گوید: آخرین نتایج نشان می‌دهد که اثربخشی آن حدود ۸۳ درصد است. الکساندر گینتزبرگ، مدیر مؤسسه گامالیا، سازنده اسپوتنیک، در مصاحبه‌ای گفته بود این واکسن در برابر انواع ویروس کرونا ایمن و مؤثر است.
 

اثربخشی بیشتر سینوفارم در زنان
مطالعه‌ای از سوی تیم‌های تحت مدیریت اپیدمیولوژیست چینی، ژونگ ناشان، نشان داد که تزریق ۲ دوز واکسن چینی سینوفارم هنوز در جلوگیری از ابتلا به نوع دلتا مؤثر است. طبق این تحقیق واکسن سینوفارم تا ۵۹ درصد از ایجاد علائم ناشی از نوع دلتا در جمعیت شهر گوانگژوی چین، محافظت کرده است.

در این مطالعه که نتایج آن در تاریخ ۱۴ آگوست در مجله Emerging Microbes & Infections منتشر شده، آمده است که ۲ دوز واکسن چینی به‌ترتیب ۷۰.۲ درصد و ۱۰۰ درصد در پیشگیری از علائم متوسط و شدید مؤثر است. طبق گزارشات، این نخستین گزارش از داده‌های جهان واقعی در مورد اثربخشی واکسن چینی در برابر نوع دلتا است. در بیانیه منتشر شده از سوی تیم تحقیقاتی، آمده است که سینوفارم، در زنان بسیار مؤثرتر از مردان است زیرا ۷۰.۴ درصد در پیشگیری از علائم خفیف در مردان و ۷۹.۱ درصد در پیشگیری از علائم متوسط در زنان مؤثر واقع شده است.
 

کاهش اثربخشی آسترازنیکا و فایزر با گذشت زمان
اثربخشی واکسن‌های فایزر و آسترازنیکا اگرچه در برابر نوع دلتا ثابت شده است، اما طبق مطالعه انجام شده در انگلیس این اثربخشی زودتر از زمان قابل تصور، کاهش می‌یابد. این نتیجه‌گیری در مطالعه پیش چاپ محققان دانشگاه آکسفورد و دفتر آمار ملی بریتانیا آمده است.

محققان با داده‌های به‌دست آمده از آزمایش گروه هدف به این نتیجه رسیدند که واکسن فایزر تا ۹۲ درصد در جلوگیری از بار شدید ویروسی در افراد مؤثر بوده است. با این حال، اثربخشی آن پس از ۶۰ روز به ۸۵ درصد و پس از ۹۰ روز به ۷۸ درصدکاهش یافت. واکسن آکسفورد/آسترازنیکا نیز ۱۴ روز پس از دوز دوم، ۶۹ درصد در برابر بار ویروسی بالا مؤثر بود.

این میزان پس از ۹۰ روز به ۶۱ درصد کاهش یافت. سارا واکر، محقق ارشد در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه آکسفورد گفت: بار بالای ویروسی در افراد واکسینه شده، واقعیتی است که نشان می‌دهد افرادی که هنوز واکسینه نشده‌اند ممکن است آنطور که ما امیدوار بودیم در برابر نوع دلتا محافظت نشده باشند. بنابراین واکسیناسیون برای بسیاری از افراد ضروری است و همچنان معتقدیم که واکسن‌های مجاز ما از بیماری‌های شدید، بستری شدن و مرگ ناشی از نوع دلتا جلوگیری می‌کند.
12 ماه پیش